Restart Vivy díl III: komunity sílí

Když jsme před časem začínali vylepšovat Ostravu, bylo nás pět. Je až neuvěřitelné sledovat, jak se Ostrava začíná konečně probouzet a hemžit dost zajímavými komunitními projekty. Roste počet nadšenců i lidí, kteří se čím dál více otevírají a boří své vlastní předsudky a porážejí stud i vlastní myšlenky. Nejste v tom sami. A my v tom jedem taky. Mluvím například o tom, když se dá 

ZAŽÍT OSTRAVU JINAK

a to hned na dvou místech Ostravy. Poberte děti, babičky, strýčky a přijďte se představit nebo jen postát. Dost možná, že to bude jedno z nejhezčích víkendových setkání. Obchůdky, lokální výrobci, rozdmýchávači zábavy, napravení průseráři i staré tetičky zažijou nespočet zábavy počínaje minisoutěžemi (vemte si podpatky) a především zažijí sami sebe v tisíce proměnách. Proč o tom mluvím?

Žijeme teď ve Vivě nádherné období, kdy jsme si díky koučování Jardy Procházky (ano, toho sympatického týpka, kterého už máme skoro na každé fotce a akci, neb je neuvěřitelně inspirativní a přirozený) uvědomili, že prakticky jediným a hlavním cílem, který ve Vivě všichni cítíme a máme je: spojování.

BAVÍ NÁS SPOJOVÁNÍ

a rozvoj a růst komunit a jejich propojování nás fascinuje a naplňuje. Když sledujete Jardovu koncentraci, přirozenost, pozornost a přehlednost komunikace, lehce se učíte. Jaroslav Vivě pomohl dát šém, díky kterému všechno do sebe zapadlo. Přizvali jsme ho na spolupráci pro již zmiňovaný projekt Obchodníci v Porubě, kde školil už podruhé. A může to zavánět i nebezpečím! Komunity pod našima společnýma rukama totiž s/š/ílí. Na třetím školení akčních obchodníků jsme zjistili, že nás přestávají potřebovat. Udělalo nám radost, že si sami domlouvají schůzky mezi sebou a pomáhají si. Proto s Jardou vytváříme jedinečně ojedinělý pro podnikání vytuněný praktický a připravený pro všechny odvážlivce,

STARTUP VIVA INKLUBÁTOR


 

Inklubátor má za cíl dovézt vás až do konce, k plánu, který vydělává. Možná ještě netušíte, co se sebou, možná se bojíte, jestli v podnikání uspějete. Možná taky máte nápad a chcete začít. Nemusíte mít vůbec nic. Jsme tady. Dělali jsme na tom přes 3 měsíce. Začneme 30.9. nezávislým informačním nášupem, na kterém se můžete zeptat na cokoliv chcete. Řadu z nás, mentorů, tam i potkáte. Žádná teorie. Prakticky projdeme váš konkrétní plán a nápad. Budete si zažívat vaše různé pozice v businessu, odzkoušíte si váš nápad přímo v terénu. Bacha, na konci můžete být sebejistí a úspěšní! :)

Další parádní novinkou, kterou jsme ukončili etapu prázdnin je pódium. A blížíme se do finále,

ROŽNĚTE SVĚTLA, HVĚZDY PŘICHÁZEJÍ!

Čekáme ještě na osvětlení řečníků a atmosférické nasvětlení plátna, což připravujeme na naše eso v rukávu tohoto podzimu. Je jím Konference o Talentu. Jak už jsme psali, Vendy Strachotová rozvinula Talent konferenci do nejhlubších hloubek a nebála se oslovit opravdové světově uznávané odborníky na Talent management. S Vendy si můžete příští týden o konferenci přečíst rozhovor. Na konferenci se už přihlásili například HR manažeři od Mitall Steel, přes Kofolu po Tieto. Součástí konference je i Afterparty, na kterou pečlivě právě teď vybíráme cattering. Myslím si, že velkým bonusem konference jsou volně volitelné worshopy na druhý den, zkusit to s vámi najít příjde například Kristýna Habudová ze Swankey Inline, Dorota Madziová nebo Vladimíra Šubertová na intuitivní hry. 

HLEDALI JSME SVÉ MÍSTO A NAŠLI JSME HO. 

Už se nám nechce dívat na věci černobíle a začínáme "to všechno" milovat. Udělali jsme kus práce. Jsme otevření spolupracím, propojením, konstruktivním změnám, velkým projektům i trpělivé práci s těmi, kterým to úplně nejde.

Těšíme se na vás. Poslední díl, čtvrtý, o Restartu Vivy vyjde za 14 dní. Dozvíte se v něm o zákulisí příprav nejinspirativnější a nejpankovější konferenci TEDxOstrava, obnažíme se vám jednotlivě, představíme vám naše sny i naši práci, nový ceník a tak prostě.

Hele, dojděte, ať jste, kdo jste.

Za celý tým Viva Ostrava Renata Ptáčníková