MENTOŘI Inklubátoru

 

JAREK PROCHÁZKA

 Kdo jsem?

Jsem IT mentor a lektor soft-skills a         kreativních workshopů, kterého baví podporovat lidi v hledání toho, kde jim to nejvíc sedí a firmy v inovacích, doručování skutečné hodnoty a změně kultury. Rád podporuji začínající podnikatele a ty, co se chtějí zlepšit už existující podnikání, a jsem jakousi hlavou Viva Inklubátoru.

Poznal jsem a pracoval v několika malých a  středních českých firmách, institucích i velkých mezinárodních korporacích. O své zkušenosti se rád dělím také v několika knihách, e-knihách či jako garant HRkavarna.cz. K zastižení je na emailu jarek@differ.cz.

Co můžu nabídnout?
Svoje zkušenosti a znalosti v hledání,     ověřování a realizaci nových
podnikatelských  záměrů hlavně v oblasti technologií, služeb,  ale i maloobchodu.

Kromě rady ale také nabízím podporu, porozumění, nakopnutí, inspiraci, energii, vtip  a radost. 

 

RENATA PTÁČNÍKOVÁ

Kdo jsem?

Zakladatelka Viva Ostrava, intuitivní sociálně podnikající žena, prezidentka Institutu pro ženy, máma dvou dětí, vlastník licence TEDxOstrava 2014, nadšená inovátorka, akční rozdmýchávačka dobrých nápadů, certifikovaný Euromanažer, lektorka mnoha kurzů, autorka vznikající knihy Nové Podnikání a nespočtu článků Viva Blogu, veskrze extrovertka, která nadšeně odhazuje své masky a miluje vlastní přirozenost a život sám. Jdu do samého nitra věcí. Ač individualistka, nejraději funguju v týmu. Jdu cestou svého srdce a občas použiju selský rozum. Současnost vnímám jako významnou možnost učení se dvěma věcem, které považuju za vrchol manažerských dovedností a zralosti člověka: respektu a soucitu. Mým silným talentem a tendencí je vlastnost spojovat a mluvit. Ve volném čase cvičím jógu a tančím jen tak, jezdím do hor. Z jídel miluju sushi a thajskou kuchyni.


S čím vám můžu pomoct?

Pomoci zahlédnout část Vašeho potenciálu, přeměnit jej do slov a naučit vás jej prezentovat ostatním, odhalit některé bloky (strachy, přesvědčení) a pojmenovat je. Propojit Vás s lidmi, kteří mohou být pro Váš business důležití jakýmkoliv způsobem. Rozdmýchat Váš nápad a navrhnout možnosti, co s ním. Ukázat cesty a pozitiva některých krizových situací. Vytvořit komunitu lidí, kteří si mohou být nápomocní a potřební, a následně fungovat spolu jako silný celek. 

 

MICHAELA HOLIŠOVÁ

Kdo jsem?
Jsem certifikovaná koučka. Lektorka. Vystudovaná ekonomka s manažerskou praxí v malých a středních firmách, výrobních i obchodních. Předsedkyně správní rady neziskové organizace. Projektová a finanční manažerka. Fundraiserka.
Jsem ale taky:
Amatérská zahradnice. Nadšená kuchařka. Kreativní domácí kutilka. Vášnivá čtenářka. Trošku bylinkářka. Milovnice dobrého jídla i pití a života vůbec.
A v neposlední řadě:
Žena. Manželka. Máma tří dětí.

Vystudovala jsem Podnikání a management na VŠB-TU v Ostravě.
Ve své praxi jsem působila na pozicích manažerských v malých a středních firmách působících v oblasti služeb, obchodu i výroby (zakázkové i sériové).
Prošla jsme si krátkou, zato intenzivní zkušeností s krizovým managementem.
Mimo to mám vlastní podnikatelské zkušenosti. Založila jsem realitní kancelář. Podařilo se mi vybudovat lokální značku, která po roce fungování byla nejen členem Asociace realitních kanceláří ČR, ale byla také přizvána do výběrového Evropského klubu realitních kanceláří pro region Novojičínsko. (více nawww.rkclaris.cz)
Na mateřské dovolené jsme založila občanské sdružení (dnes spolek), pod jehož hlavičkou pátým rokem realizujeme vzdělávání dospělých, nabízíme poradenství a koučink, ale také provozujeme rodinné centrum. (více na www.rodinne-centrum.cz)

S čím Vám mohu pomoci?
Díky studiu koučinku (Koučink akademie) vás budu podporovat při ladění vaší vize tak, aby stála na vašich hodnotách a zároveň byla pevně ukotvena v realitě. Kromě výše uvedených zkušeností Vám mohu předat také ony ženské esence podnikání. Můžeme probrat tipy, jak obstát v mužském světě a neztratit se jako žena. Protože mám sama dvě děti, dokážu se s vámi podělit o poznatky, jak si vyladit život tak, abyste zůstala máma a přesto mohla být podnikatelka. A třeba i mnoho dalšího, co Vás bude zajímat. Nebojte se ptát. 

 

HONZA PLAČEK                                                          

Kdo jsem?

Jsem muž, pro kterého je práce cestou k naplnění života. Věřím, že každý jsme jedinečný,unikátními schopnosti a nadáním. Věřím, že naším životním posláním je tyto schopnosti v sobě objevit a podělit se o ně s ostatními tak, aby svět byl lepším místem pro život.

Pracovní zkušenosti jsem sbíral nejdříve jako spolumajitel rodinné firmy ve stavebnictví. Když jsem svůj podíl prodal, tak jsem si na chvíli vyzkoušel, jaké je to být rentiérem  . Pak jsem se vrhnul na podnikání na internetu. Posledních 7 let pracuji jako manažer v nadnárodní korporaci. Smysl své práce manažera vidím ve spojování lidí, hledání synergií a odstraňování překážek, které stojí v cestě dobrým nápadům.

Miluji jachting, lyžování, toulání po horách, tanec, svoji ženu a naše děti. 

S čím vám můžu pomoci?

Pomůžu vám sladit požadavky byznysu s vaším vnitřním nastavením, abyste v podnikání neztratili sami sebe. Pomůžu vám najít to, co vás brzdí, podíváme na to, kde se bere vaše motivace ke změně a společně se postavíme strachu ze změny, pohodlnosti a našim zažitým programům. Můžu vám
zprostředkovat pohled „zevnitř“, například s využitím systemických konstelací.

VLAĎKA ŠUBERTOVÁ

Kdo jsem?

Profesní nomád, ve smyslu kočovník, jehož způsob profesionálního života preferuje spíše neustálé kočování a kombinování různých zdánlivě nesourodých oblastí za účelem nacházení cenných celistvějších propojení.

Jsem kouč, lektor a masér - bodyworker. Specializuji se na hledání vnitřních zdrojů a energie ve způsobu života, v každodenních činnostech a zvycích v osobním kontaktu s klienty. Pomáhám nalézat jiná kreativní řešení v možnostech prožívání a užívání svého těla (nejen) jako pracovního nástroje. Inspiruji ke změnám stravování, myšlení, zvláště ve stresových situacích. Dávám konkrétní podněty k uvědomění si vlastní práce s napětím a uvolněním, v souvislosti s prací s tělem. Pracuji s metodami skupinových her intuitivní pedagogiky, zaměřené na rozvoj tvořivosti a autonomie.

Jsem garantem a lektorem různých výcviků pro profesionální maséry i laiky. Tvůrcem rekvalifikačního výcviku Poradce zdravého životního stylu aj. Mám desetiletou praxi v oblastech služeb.

Přes dvacet let se jako farmaceutický laborant, kouč masér a bodyworker věnuji intenzivně péči o tělo a mysl jako o úzce propojený systém. Mojí preferencí je práce s osobním příběhem konkrétního člověka.

Poslední rok jsem velmi inspirována několika neuvěřitelně vitálními a dovednostně bohatými lektory, kterým je všem shodou okolností přes sedmdesát let. Je to jednak můj řecký Mistr thajských masáží a pak učitelé a zakladatelé Intuitvní pedagogiky ve Švédsku. Radost učit se, sdílet a žít se pak násobí.
Povzbuzovat sebe a ostatní k opravdovému Mistrovství života je mi dlouholetým záměrem.
 

RENÉ PROCHÁZKA

Kdo jsem?

Konzultant, lektor a jednatel Institutu rozvoje podnikání, s.r.o. Tématice podnikání a zakládání firem a společností se zabývám od roku 1992. Během své praxre jsem pomohl přes 1.000 podnikatelů se založením firem či společností a to jak se zacílením své činnosti, tak tvorbou podnikatelského záměru a finančního plánu. S každým podnikatelem vždy probíhalo individuální poradenství.

 

S čím Vám mohu pomoci?
Mohu předávat zkušenosti v různých oblastech - obor vedení a management, obor konzultant, výuka a trénérství, obor prodej a prodejní dovednosti, obor marketing, obor ekonomie a finance, obor práce na PC. Dále také zkušenosti se zakládáním firem, jejich provozem a rozšiřováním. Mohu také poskytnout zkušenosti z hlediska uplatnění produktů na trhu a hledání tržních mezer. Nedílnou součástí je také předávání zkušenosti v oblasti života v této tvrdě kapitalistické společnosti.  

 

 


 

ZUZANA VINKLÁRKOVÁ

Kdo jsem?
Vystudovala jsem obor Marketingové komunikace na FMK UTB ve Zlíně. Vždy jsem tíhla k marketingu kultury a neziskových organizací a už během studií jsem dostala možnost podílet se na mnohých projektech. Každý z nich byl takový malý start up „nanečisto“. Ať už 
festival v trolejbusech, Majálesy, výstavy nebo soutěžní odpoledne pro handicapované. Mám zkušenosti s propagací různých produktů a služeb – od workshopů pro studenty až k propagaci restaurace nebo filharmonie. Aktuálně se podílím na přípravě mezinárodní konference o internetových aukcích. Baví 
mě komunikovat a hledat cesty k zákazníkům, a to buď přímo, nebo prostřednictvím médií.
S čím Vám mohu pomoci?
Ráda Vám pomůžu hledat co nejoriginálnější cesty k propagaci a realizaci Vašich snů. Marketingová komunikace funguje, stejně jako jedna plus jedna jsou dvě;)