Mentoři TECHKLUBATORU

RENATA PTÁČNÍKOVÁ

Kdo jsem?

Renata je zakladatelkou Viva Ostrava i jednatelka společnosti Perspective Relations, nadšenou inovátorkou celospolečenských témat. Ráda spojuje, komunikuje a spolupracuje. Vivu založila proto, že chtěla vybudovat v Ostravě lidské a otevřené místo. Vizionářka Vivy je jejím lídrem a zároveň PR. Byla jmenována členem poradní skupiny Moravskoslezského kraje pro oblast rozvoje podnikání. Příležitostně moderuje. Vytváří kampaně a pomáhá startupům i velkým organizacím s leadershipem, budováním značky, komunikací a PR.

S Renatou se na její vlně potkáte v článcích na blogu Vivy, jako hostem v České Televizi nebo v rozhovorech pro různá média. Je lektorkou několika autorských kurzů: Guerilla, Pitch, Storytelling, PR. Také je jedna z mentorek Inklubatoru pro začínající podnikatele a spoluorganizátorka TEDxOstrava. Svůj kreativní talent uplatňuje v kampaních např. pro Evropskou Komisi nebo Město Ostrava a předává štafetu v otevření se vlastní kreativitě lidem na kurzech k PR. Miluje život a věří v lidský potenciál. V minulosti působila v mezinárodních i národních vzdělávacích a inovačních projektech. V současnosti připravuje knihu Nové podnikání a moderuje konference a besedy. Ráda pečuje o svou rodinu a dvě malé děti. Jedním z jejích koníčků jsou thajské masáže, které studuje u Mistra Nikolase Christudoulu, lelkování u moře, jóga a tanec.

"Ač individualistka, nejraději funguju v týmu. Jdu cestou svého srdce a občas použiju selský rozum. Současnost vnímám jako významnou možnost učení se dvěma věcem, které považuju za vrchol manažerských dovedností a zralosti člověka: respektu a soucitu."

S čím vám můžu pomoct?

Pomoci zahlédnout část Vašeho potenciálu, přeměnit jej do slov a naučit vás jej prezentovat ostatním, odhalit některé bloky (strachy, přesvědčení) a pojmenovat je. Propojit Vás s lidmi, kteří mohou být pro Váš business důležití jakýmkoliv způsobem. Rozdmýchat Váš nápad a navrhnout možnosti, co s ním. Ukázat cesty a pozitiva některých krizových situací. Vytvořit komunitu lidí, kteří si mohou být nápomocní a potřební, a následně fungovat spolu jako silný celek. 

RENÉ PROCHÁZKA

Kdo jsem?

Konzultant, lektor a jednatel Institutu rozvoje podnikání, s.r.o. Tématice podnikání a zakládání firem a společností se zabývám od roku 1992. Během své praxre jsem pomohl přes 1.000 podnikatelů se založením firem či společností a to jak se zacílením své činnosti, tak tvorbou podnikatelského záměru a finančního plánu. S každým podnikatelem vždy probíhalo individuální poradenství.

S čím Vám mohu pomoci?
Mohu předávat zkušenosti v různých oblastech - obor vedení a management, obor konzultant, výuka a trénérství, obor prodej a prodejní dovednosti, obor marketing, obor ekonomie a finance, obor práce na PC. Dále také zkušenosti se zakládáním firem, jejich provozem a rozšiřováním. Mohu také poskytnout zkušenosti z hlediska uplatnění produktů na trhu a hledání tržních mezer. Nedílnou součástí je také předávání zkušenosti v oblasti života v této tvrdě kapitalistické společnosti.  

Pavel Mikunda

Kdo jsem?

Pavel je introvert a proto introvertům velmi dobře rozumí. Má intuici a dovede ji používat. Umí se vcítit do jiných lidi a to je taky důvod, proč tak dobře umí navrhovat produkty. Naučí vás jak zacházet s vlastní intuicí. Ta vám může pomoci přenést se přes řadu životních problémů, které vás mohou při podnikání potkat a najít správný životní směr. A věřte, že zkušeností má mnoho. S životními karamboly si užil víc než dost.

S čím vám může Pavel pomoci?

Profesně se Pavel zabývá tvorbou mobilních aplikací. Umí je navrhnout, nakreslit, naprogramovat a uvést do světa. Říká, že je něco jako scénárista, režisér a producent v jednom. Jeho posláním je najít rovnováhu mezi technologiemi, kreativitou a vědomým životem.

Když nepracuje, staví drony, vrtá se v elektronice, fotí krásy života, jezdí na kole a při tom se kochá. Dvěma slovy - miluje život. Tím svým introvertním způsobem.

Lukáš Sudacki

Kdo jsem?

Jsem atypický “kluk od počítačů”, který se grafikou, webdesignem a e-learningy zabývá od svých 18 let. Mám za sebou bohatou publikační činnost a vedl jsem hodně školení, ale už to nedělám, protože raději sedím u počítače a “tvořím”. Se svou ženou vlastním malé grafické studio, jehož zákazníky jsou jak malí živnostníci, tak nadnárodní koncerny. Máme klienty, se kterými pracujeme více než 15 let. Je nás průměrně 5, ale v kanceláři sedíme jen dva, protože jsme “práce na dálku friendly”.

Vždy čerpám ze zkušeností, znalostí a statistik. Tím pádem klientům říkám i věci, které nechtějí slyšet a nemám s tím problém. Ke každému klientovi přistupuji tak, jakoby jeho podnikání bylo i mé.

S čím vám mohu pomoci?

Řeknu vám pravdu bez bullshitů a buzzwordů. Mohu předat zkušenosti, které jsem sbíral od dřevních dob a které se nedají naučit ve víkendovém kurzu.