Ostravu zaplaví vlna nejlepší kávy

25.3.2012

V sobotu 29. 3. se Ostrava už potřetí stane místem pro velkou kávovou slavnost, spojenou se soutěží ostravských kaváren o nejlepšího baristu. Pro veřejnost je připravena také příprava kávy v džezvě na horkém písku, venkovní amfiteátr a pro děti kreativní kávové dílny v dětském klubu Kuky.  Pokřtít mobilní kavárnu přijede i dánský specialista na kávu Michael de Renouard, odborný školitel SCAE, který bude současně jedním z porotců.

"Lidé se mohou dozvědět a naučit přípravu kvalitního espressa, fandit své kavárně a poznat osobně baristy Ostravska." zve Ivo Ptáčník, organizátor. Programem, který začne v 10 hodin bude provázet moderátor Vladimír Švehlík. Do tohoto ročníku se přihlásily kavárny: Co Cafe, Ostravanka Coffee Shop, La Petite Conversation, Bon Cafe, Cukrárna Ollie, Costa Cafe, Paparazzi Fashion Cafe, Plesenská ka(f)rárna. Maximální počet účastníků v soutěži je deset. Jedním z příjemných bodů programu bude i ukázka nomádského způsobu přípravy kávy, v džezvě na horkém písku. "Přípravu letošního ročníku jsme si užívali, oslovili jsme dánského specialistu Michaela de Renouarda, který školí světové špičky v pražení i přípravě kávy. Velkou novinkou bude venkovní amfiteátr s promítáním, který jsme zprovoznili pro účastníky, kteří si sobotu chtějí užít i venku a nechtějí o náš festival přijít", pokračuje Ivo Ptáčník. O děti se postará dětský klub Kuky s kreativními kávovými dílnami a malováním na obličej. Konec kávové slavnosti bude podobný jako v minulých ročních kolem 17 hodin. Slavnost se uskuteční v coworkingovém centru Viva Ostrava v Hrabůvce. 

Ostrava není jediným místem pro kávové soutěžě, na začátku května proběhne mistrovství v Praze, jehož vítěz odjede na Mistrovství světa do Rimini, kam se organizátor ostravské soutěže Ivo Ptáčník, jede také podívat. 

Vstupenku si mohou Ostravané koupit na místě za 149 Kč. 

Info: Ivo Ptáčník kava@chutezivota.cz