Otázky a odpovědi

Je pro mě Techklubátor vhodný, i když zatím nemám konkrétní nápad/projekt a jen cítím, že chci udělat změnu v pracovní oblasti?

Ano. V úvodní části Techklubátoru budeme společně hledat to, co vás naplňuje, co by mohlo být vaše poslání a v čem jste dobří. Na tom pak postavíme váš unikátní byznys.

Mám už nápad, ale zatím jsem v tom nic nepodnikal. Jak budeme postupovat?

Pokud máte nápad, tak vás nejdříve vrátíme kousek zpátky k prozkoumání motivací, které vás vedou k tomu, že chcete realizovat právě tento nápad. Cílem je ověřit, zda je nápad v souladu s vámi a naplňuje vás. Následně ověříme nápad z hlediska uplatnění na trhu a pomůžeme vám s realizací.

V čem je Techklubátor jiný, než ostatní inkubátory?

Pracujeme do hloubky s vámi a s tím, co vás naplňuje a těší. Používáme osvědčené koncepty Lean Startup a Business Model Canvas, zahrnující ověřování nápadu na trhu dříve, než dojde k realizaci, což šetří váš čas a peníze. S námi se stáváte součástí neustále se rozrůstající komunity, která vás podporuje na cestě ke změně.

Jak se liší Techklubátor a Inklubátor?

Techklubátor vychází z ověřeného konceptu Viva Inklubátoru, který již třetím rokem pomáhá lidem najít byznys, nebo práci, která je bude naplňovat. Metodiky jsou velmi podobné. Zatímco pro přijetí ko Inklubátoru nemáme žádná oborová omezení, tak Techklubátor je zaměřený zejména na oblast IT a techniky.

Mám už rozjetou realizaci nápadu a chtěl bych absolvovat pouze některé workshopy z programu Techklubátoru (např. marketing, finanční plán apod.). Je to možné?

Bohužel to není možné. Techklubátor je určen účastníků, kteří chtějí projít celým procesem od začátku až do konce. Pokud máte zájem pouze o některé workshopy, kontaktujte nás a dohodneme se na individuálním řešení.

Můžete mi stručně popsat, jak to funguje?

Nejdříve společně najdeme/ověříme váš nápad, z hlediska vašich silných stránek. Pak ověříme uplatnění na trhu, vymezíme se vůči případné konkurenci, definujeme prodejní kanály, sestavíme finanční plán a naučíme se nápad / projekt prezentovat.

Kdo jsou mentoři Techklubátoru a jaké mají zkušenosti?

V Techklubátoru působí dva stálí mentoři pro oblast podnikání – Renata Ptáčníková a René Procházka, kteří s vámi budou procházet celým Techklubátorem, a dva mentoři pro oblast IT - jeden z nich je Lukáš Sudacki z Mediafabríca. Všichni čtyři mají bohaté zkušenosti jak z vlastního podnikání, tak i z byznys poradenství. Podrobnější informace o obou mentorech naleznete na stránkách www.vivaostrava.cz . Kromě stálých mentorů působí v Techklubátoru lektoři, kteří se specializují na konkrétní oblasti (marketing, IT, legislativa). Tito lektoři povedou některé z workshopů.