Průnik, na kterém záleží

Někdy se pomyslně pozastavuju nad tím, jak člověk vlastně v dnešní době může žít v rovnováze. Co se po nás chce? Toužebně obdivuju vyklidněné jedince přicházející v klidu a míru na schůzky, vnímající čas tak nějak dřív, než "těsně před", a vyhýbající se "nelogicky" některým situacím, které by mu přece měly logicky přinést zisk!

Zatím to ještě mám naopak. Sice nedobíhám autobus, ale přicházím na schůzky pořád o "něco málo" po smluvené době. Z deseti věcí stihnu tři, možná pět. Občas nestíhám své přátele, někdy jsem "málo" se svými dětmi. Beru to. Jenže vím, že čas není nepřítel. Čas je ohromná zpětná vazba toho, kdo si myslíme, že jsme. Když si procházím zpětně svůj den, vidím, kým zatím jsem. Hodně mě zajímá sledovat například to, že člověk nečte, není se svou rodinou, že se příliš zaobírá svou prací, cestováním, a nebo svými koníčky. Kvůli čemu "nestihne", co má rád, ale nevěnuje tomu pozornost. Za vším hledám sebe. Čas měří nekompromisně a spravedlivě. Lhát si a utíkat před poznáním nemá cenu. Rovnováha není jednoduchá v momentě, kdy ji vnímáme rozumem. Logicky. V případě, že se člověk zaobírá technikami, které nás učí vnímat více své tělo, svůj "rytmus", potřeby a naladí se na něj, jde tak nějak "sama od sebe". Jóga, sebezpoznání, sebereflexe, nemoci, stres a vztahy nám může neskutečně pomoct. Protože neexistuje univerzální rovnováha pro všechny. Nelze nás spoutat, a navázat na prvoplánová pravidla. Nejtěžší pro mě bylo přijmout zjištění, že nám nikdo kromě nás samotných nemůže dát vstupenku zajišťující rovnovážný život. S díky odmítám příručky, radši se ptám sama sebe "proč"

A teď už to jen nacpat do téhle doby, navázat na potřebu blahobytu, k tomu porozumět sobě a svým potřebám a je to! Přeju vám vtipnou sobotu a zvu vás na nádhernou a vyváženou konferenci TEDxOstrava 2015, která přináší do rovnováhy RADOST i OSVĚTU zároveň! V našich TEDx novinách vám přinášíme také krásný rozhovor s Lenkou Knag, majitelkou PRANAVA JOGA OSTRAVA vám možná pomůže nahlédnout do vnímání vašeho těla.  

Autor: Renata Ptáčníková

Foto: Pavel Mikunda a Pranava joga centrum