Renata Ptáčníková

See my BIO in English below

Renata je zakladatelkou Viva Ostrava, i Perspective Relations, spoluorganizátorkou TEDxOstrava i nadšenou inovátorkou celospolečenských témat. Ráda spojuje, komunikuje a spolupracuje. Vivu založila proto, že chtěla vybudovat v Ostravě lidské a otevřené místo. 

Ve Vivě ji můžete potkat kdekoliv. Naše vizionářka se tady občas objeví, něco zorganizuje, něco naplánuje, něco vyfotí, něco vytvoří, něco nápíše, něco natočí, s někým se potká a pak zase jde. Stala se členem poradní skupiny Moravskoslezského kraje pro oblast rozvoje podnikání. Příležitostně moderuje. S Renatou se na vlně potkáte v článcích na blogu Vivy, jako hostem v České Televizi nebo v rozhovorech pro různá média. Je lektorkou několika autorských kurzů: Guerilla, Pitch, Storytelling, PR. Také je jedna z mentorek Viva Inklubatoru a spoluorganizátorka  TEDxOstrava. Miluje život a věří v lidský potenciál. V minulosti působila v mezinárodních i národních vzdělávacích a inovačních projektech. V současnosti připravuje knihu Nové podnikání a moderuje Vivácké konference a besedy. Ráda pečuje o svou rodinu a dvě malé děti. Jedním z jejích koníčků jsou thajské masáže, které studuje u Mistra Nikolase Christudoulu, lelkování u moře a tanec.

"Ač individualistka, nejraději funguju v týmu. Jdu cestou svého srdce a občas použiju selský rozum. Současnost vnímám jako významnou možnost učení se dvěma věcem, které považuju za vrchol manažerských dovedností a zralosti člověka: respektu a soucitu."

S čím vám Renata může pomoct? S kontakty, s pohledem na život i sama sebe. Podpoří vás v oblasti PR, online marketingu. Propojí vás s kýmkoliv, koho byste mohli potřebovat, nebo by mohl potřebovat on vás. 

Můžete si přečíst články, rozhovory a vidět reportáže s Renatou:


Renata's BIO

Founder at Viva Ostrava

A founder of Viva Ostrava, an intuitive entrepreneur, a CEO of Perspective Relations, coorganizer of TEDxOstrava, a mom of two children, an enthusiastic innovator, energetic idea generator, a certified manager at European level, a lecturer of a variety of courses, an author of an outstanding book Nové podnikání (New Business, published in the Czech language) and countless articles at Viva blog, a whole-hearted life lover who enthusiastically shows her true colours. She doesn´t beat around the bush. In spite of being an individualist, she prefers working in a team. She follows her heart and she uses her intuition. She perceives every moment as a significant opportunity for learning two things which she considers top managerial skills as well as sign of human maturity: respect and compassion. She knows how to bring people together and talk to them. In her free time she does yoga and goes dancing, swims the sea or goes hiking in the mountains.

Photo: Pavel Mikunda, Dress: Sugkrasisa