Reportáž: První ze čtyř konferencí o podnikání

Úvod konference Kroky k úspěšnému startupu zahájila Renata Ptáčníková, zakladatelka Vivy. A už se těšila spolu s kolegyní Vendy, která konferenci organizovala, jak ochutnají svůj první Viva-cupcake, ale Renata musela představit ještě ty sponzory :)! A tak si vzala na paškál Lukáše Sudackého, zástupce grafického studia Mediafabríca, který se zrovna rozhodl, že přestane kouřit, a proto si na památku nechal ještě udělat rollup.

V prvním bloku vystoupil Václav Klapetek s příběhem o ptačích budkách, stavbě ve Vietnamu a hodnocení projektů v Etiopii. Jan Michalisko představil své šperkařské umění a vyprávěl, jak tvoří truhlu pro ostatky Jana Pavla II, a jak rád pase kozy. Potom představil Zdeněk Solnický svůj projekt Projektove.cz a přidal historku, jak se týdny připravoval na korejské investory, a oni jen přijeli a optali se, kolik mají obrat a kolik zisk :). Pro některé jsou někdy věci opravdu jednoduché. 

Networkingovou pauzu jsme si fakt užili. Snědly se CupCaky částečně sponzorované od našich vrchních cukrářů Cukrářství Řehová z Ostravy-Fifejd. A taky jsme podpořili začínající podnikatelku Renatu Kotalovou, která své podnikání začíná ve svém Květinovém krámku. 

Patrik Kee několikrát zajamoval a pak odpovídal společně s klukama na otázky publika. Vyprávěl, jak začínal, jakým stylem dělá hudbu. Nejvíc dotazů dostal Zdeněk, padly otázky ohledně cenové politiky produktu. A začal druhý blok a další slíbení řečníci. Za ženy byla úžasná Míša Holišová se svým rodinným centrem Provázek v Novém Jičíně, hosté se těšili na hokejového mistra Davida Vikara a Juraje Kovácse, který se svým projektem Rozbehnisa totálně dostal publikum do děje a vtipkoval, že jsme ho pozvali jen proto, abychom mohli říct, že konference je mezinárodní. Opálený Milan Brzák povídal jak rozbíhal Slevomat, Longboardy, a jak se mu žije a podniká na Bali. Kdo jedete na Bali, určitě mu zavolejte, ubytuje vás i provede. 

Sranda byla. Nakonec Udělala radost Radka Legerská svým osmým vystoupením jako PR manažerka Darabags všem ženám- rozdávala klíčenky a peněženky. Už teď se můžete hlásit na druhou konferenci 15. 5. 2014, která je celá věnovaná SVOBODĚ - různým pohledům v odvětvích skloňovaná lidmi, kteří s ní mají co do činění. Prvního řečníka už jsme odhalili: konference.vivaostrava.cz . Hlásit se můžete už nyní, registrace jsou otevřeny od včerejšího večera na ahoj@vivaostrava.cz,

Díky Vám za šťastné úsměvy, zpětnou vazbu a dotazy posílejte na ahoj@vivaostrava.cz. Budem rádi! Každopádně moc dík fotografovi Radimovi Kabeláčovi za úžasný pohled na věc!!! :)

Tým Viva Ostrava