TEDxOstrava

Myšlenka na ostravský TEDx se nám ve Vivě zrodila už před pár lety. Postupně jsme vytvořili tým z aktivních lidí, kteří v Ostravě působí v různých oblastech a konečně, 8. listopadu 2014 se uskutečnil první TEDxOstrava a to na téma "skrytý potenciál", jelikož tak Ostravsko i jeho obyvatele vnímáme.

TED je název každoroční jednodenní konference s heslem „myšlenky, které stojí za šíření“. TED se skládá z přednášek, na které jsou zváni zajímaví hosté z různorodých oblastí vědy, techniky, umění, designu, politiky, vzdělání, kultury, byznysu, globálních otázek, technologií, rozvoje a zábavy. Více na www.ted.com.

Výjimkou mezi prezentujícími nejsou ani držitelé Nobelových cen. TEDx je lokální obdoba této akce a během tří let proběhlo více než 5 000 setkání po celém světě. V ČR se konají pravidelně TEDx konference v Praze, Brně, Kroměříži či Hradci Králové. Nyní připravujeme vůbec první TEDxOstrava a to na téma „skrytý potenciál“, jelikož tak Ostravsko i jeho obyvatele vnímáme. 

Jedná se o neziskovou akci s celospolečenským dopadem, jejíž cílem je ukázat nové směry, nové cesty, zamyslet se, ale také se pobavit. Prezentující mají na své vystoupení 20 min a většinou představují své životní příběhy, vynálezy či objevy. Každý TED je jiný, každý má svůj vlastní náboj a ducha. 

Více informací přímo na webu www.tedxostrava.com.