Viva Ostrava odstartovala podnikatelský program TECHKLUBÁTOR

Ostrava, 22.11.2016

 

Viva Ostrava odstartovala letos v září první běh intenzivního kurzu pro rozjezd podnikání v oblasti technologií IT. V Ostravě jde o vůbec první kurz, který je nabídnut široké veřejnosti ke zkvalitnění jejich podnikání v digitálních technologiích. 

 

Svůj eshop, mobilní aplikaci, speciální webové stránky s rozličnými funkcemi, nebo business na sociálních sítích se rozhodlo rozjet 15 podnikatelů v Ostravě. Dotaci pro tento program poskytlo město Ostrava. Viva Ostrava už má 3 běhy podobného kurzu za sebou, tentokrát se zaměřila na podporu podnikání a zkvalitňování služeb v oblasti IT, na internetu a webu. 

 

Jedním ze zajímavých projektů jsou smrťáky.cz. "Zjistili jsme, že v České republice jsou místa, kde se nehody stávají opakovaně. Proto jsme chtěli tyto body zaznamenat na webové stránce pro řidiče se záměrem prevence a zvýšení opatrností na těchto místech." Upřesňuje projekt Lukáš Zavadil. "Děkuji techklubátoru za nasměrování marketinku této webové stránky.  Mentoři techklubátoru mi pomohli k rozhodnutí o některých důležitých věcech v rámci konceptu projektu." dodává.

 

Techklubátor vyvrcholí 20. prosince v nově vytvořeném prostoru Campus Palace Ostrava závěrečným večerem s prezentacemi jednotlivých účastníků.