Viva zůstává v lidech

Ostravská Viva s coworkingem končí, úzce se zaměří na inovace

19. 2. 2016

Ostrava

Viva Ostrava v březnu oslaví čtvrtý rok, kdy provozovala největší coworkingové centrum v Ostravě. Za tuto dobu rozjela nejeden business a realizovala několik projektů v oblasti rozvoje podnikání. Jak sdělila novinku její zakladatelka, Renata Ptáčníková: "Viva zůstává v lidech. Odstraňujeme aktivity, které se neuživily a zaměřujeme se na aktivity, které nám přinášely zisk, inovace." V oblasti inovací funguje Viva dva roky, kdy pomáhá projektem Obchodníci v Ostravě rozjet lokální obchodníky na Jihu a Porubě, ale také Inklubátorem. Tím pomohla vzniknout novým podnikatelským nápadům, jednotlivcům ve svém životě uskutečnit změnu nebo se sebezaměstnat.

Coworkingová pracoviště v České Republice vznikají postupně již sedmým rokem. "Sdílené kanceláře se začínají více specializovat na určitý business nebo uzší cílovou skupinu, v Praze například funguje TECH SQUARE nebo BABY OFFICE. V Ostravě se daří coworkingu, který je spíše doplňkovou aktivitou než hlavní podnikatelský záměr. Zdejší lidé preferují stále spíše kanceláře." V současné době vzniká ve Viváckém Inklubátoru nově Tvůrčí prostor v Brně, který je zaměřený na kulturu a podnikání. V Ostravě zůstává několik coworkingových pracovišť, např. IMPACT Hub a Kowork, který je součástí Centra Podpory Inovací.

"Viva Ostrava nebude závislá na prostorech a může se více soustředit na inovativní aktivity v rámci strategie města Ostravy, rozvoje podnikání a workshopů inovativního marketingu." upřesňuje změnu Renata Ptáčníková. Bývalé prostory, které Viva opustí ke konci března, nezůstanou prázdné. Vznikne zde rozsáhlé mateřské centrum pro děti, Kuky Ostrava, o které byl velký zájem ze stran rodičů i města, kavárna Laura Coffee zůstane. "Ve velké zasedací místnosti budeme stále provozovat oblíbené Obchodní snídaně Připoj se, anglické úterky, Obchodníky a Inklubátor." dodává Ptáčníková.

Od 31. 3. bude coworking uzavřen a vznikne z toho velké centrum Kuky. Pokračovat budou tyto aktivity:
- Business snídaně Připoj se
- Viva Inklubator (další startuje 10. 3.)
- Big English Talks
- Obchodníci na Jihu a Porubě (centrum bude od 2017)
- TEDxOstrava
- mezinárodní i národní projekty
K využití zůstane velká zasedačka i pro naše účely a snad i kreativní kajuta. 


Renata Ptáčníková
 +420 602 944 993

Twitter / Facebook