6 a 7./6/2020 Základy Thajských masáží základní kurz pro začátečníky


Rok se s rokem sešel, a my jsme chtěli předat prastaré Pichestovské učení, které jsme se naučili v jeho chrámu v Chiang Mai. Vytvořili jsme z ní jednoduchou sestavu, tu se mohou naučit i začátečníci, i pro maséry to může být krásné prohloubení studnice dovedností. Pichest učí CÍTIT, nikoliv VĚDĚT, a my se tohle učili docela dlouho. Přijďte se to naučit, možná, že budete cítit jeho dřevěnou hůl a úsměvné i silné příběhy, jak jsou protkané mezi učením. Naučíte se i mantru a podstatu Thajských terapií, jak vznikly a proč, a budete zase blíže k sebeuzdravování a uzdravování své rodiny a přátel přírodní cestou, která může detoxikovat a uzdravovat na velmi vysokém stupni. 

Naučíte se THAJSKOU PICHESTOVSKOU SESTAVU párových masáží a thajské jógy.
Je to dobré na to, abyste se s partnerem více dotýkali, něco společného dělali a k tomu všemu se ozdravovali. Je to to nejlepší, co krom jiné nejmenované věci, zatím znám. Boží alternativa místo stereotypu, Netlfixu, popíjení vínka nebo sjíždění socek. Parťák nemusí být partner, stačí kámoš/ka. 

Na dvoudenním workshopu se dozvíte podstatu thajských masáží, naučíte se krátkou sestavu, kterou můžete dělat sami doma navzájem s partnerem. Tato krátká sestava je určena zejména odblokaci zad, ale i prokrvení vnitřních orgánů. Thajskou masáž si možná zamilujete natolik, že ji řada z vás bude chtít studovat dále, nebo na ni budete pravidelně docházet k thajským masérům. Dalším bonusem tohoto workshopu je porozumění thajské masáži natolik, že poznáte, kdy je kvalitní. Proštudovat si je můžete na http://www.thajsketerapie.cz Vhodné jako dárek k narozeninám či vánocům pro partnera či partnerku.

Kurz 6., 7.června 2020 9 - 15 h
Cena: 2990 Kč/osoba

Thajské masáže นวดแผนโบราณ jsou spojením meditace, jógy a akupresury. Když byl thajský král nemocný, masírovali ho mniši třeba celý den a noc, až se uzdravil. Thajská masáž se považuje za královnu všech masáží. Pracuje s energetickými drahami, zvanými linie SEN. Vychází z indické jógy. Snad nejznámnější osobností, která thajskou masáží uzdravovala lidi, byl doktor Šivago, Jīvaka Komarabhācca, který je zároveň jejím zakladatelem. Byl lékařem Buddhy před více než 2500 ti lety.

Energetické linie SEN jsou neviditelné a nedají se anatomicky prokázat. Vytvářejí „druhou kůži“ obalující tělo fyzické. Doteky, protahováním a akupresurou jednotlivých bodů se vytlačuje z těla negativní energie a bloky, které jsou na počátku emočního charakteru. Ty se v těle projeví jako fyzické usazeniny nebo svalové či tukové bouličky, A ty mají za následek zablokování energie a někdy onemocnění. Možná vám bude připadat paradox, že i jogíni je mají. Často se stává, že po masáži negativní energie odchází i ve formě vyplavených emocí i hlenu, a je velmi dobré po masáži nejméně hodinu odpočívat a pít hodně čisté vody. Masáž probíhá na zemi nebo velké matraci, v pohodlném oblečení.

* Bolesti zad a svalstva
* Pracovní nebo osobní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat
* Atletické sporty, tanec, fyzická námaha
* Regenerace, rehabilitace
* Psychosomatická onemocnění

Léčebné použití thajské masáže se neomezuje jen na pohybový systém. Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání, stresových poruch a psychosomatických obtíží. Dobré efekty má i na panické poruchy a únavový syndrom.
Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporózou a křečovými žilami, vysokým krevním tlakem. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění a v těhotenství.

Lektoři kurzu:

Renata Ptáčníková
Thajské masáži, především Thajské terapii se věnuji již 7. rokem. Studuji je u Mistra Borise Tichanovského (RU), a Nikolaose Christudoulou (GR), a u velkého mistra thajských terapií v Chiang Mai, Pichesta Boothome (Th).
Jsem učitelkou Radža Jógy a mým Mistrem je Svamiji Mahéšvarananda.
Práce s energií využívám především pro svůj vlastní život, jsem nositelkou energií Džuny Davitašvili a Reiki.
Kromě Thajských Terapií se věnuji tvorbě marketingových kampaní, a obsahovému marketingu v mé firmě Perspective Relations. Jsem také nadšenou inovátorkou celospolečenských témat a spoluorganizátorkou konference TEDxOstrava. Nejradši jsem maminkou.

Jan Dvořák
Jmenuji se Jan a spolu s Renatou jsme se rozhodli založit studio VIVAJOGA OSTRAVA v Dolní oblasti Vítkovic.
Má cesta k józe byla dlouhá, hokejem v mládí počínaje... Až nakonec zjistíte, že předhánět se s druhými a bojovat o vítězství vám štestí nepřinese - objevíte jógu. V současné době je reprezentováno mnoho druhů jógy, avšak žádná z nich vám nenabídne moudroust té starodávné, kterou mě moji mistři učili a kterou i já nadále zkoumám na svém těle, mysli i duchu.
Při józe zjístíte, že některé bloky byste odblokovávali hodně dlouho. A na to jsou Thajské Terapie. Učil jsem se u thajského mistra Pichesta, stejně jako Renata. Ten nás učil cítit, a přestat myslet. Učit to zápaďáky je téměř nemožné, a tak nás často bral po hlavě dřevěnou holí. No, něco snad do nás dostal. :)

Kontakt
Renata Ptáčníková a Jan Dvořák
+420 602 994 993
VIVAJOGA OSTRAVA, Vítkovická 15 (areál Dolní Vítkovice), Ostrava
Rezevace renata@vivaostrava.cz 

6. a 7. června Viva Ostrava 9 - 15 h
2990 Kč/osoba