Thajské Terapie

Co jsou thajské terapie?

  • Bolí vás záda?
  • Cítíte se často unavení?
  • Bolívá vás hlava nebo máte migrény?
  • Máte dlouhodobý zdravotní problém?
  • Cítíte se špatně psychicky nebo fyzicky?
  • Jste často ve stresu?

Vyzkoušejte jednu z nejsilnějších a nejúčinnějších terapeutických metod: thajské terapie. Také se nazývají thajská jóga. 

Západní svět. Spěchá, je pohodlný, bere a získává snadno, forma převyšuje obsah. Rychlost, to je to slovo. Člověk si často nevšimne, co probíhá v jeho těle a co cítí. Kontakt s tělem i pocity se občas vytratí a tak hledáme v dobách dávných, ve starých učeních, a moudrosti předků, na co už jsme dávno zapomněli. Thajská terapie je starší a účinnější "sestrou" thajských masáží, královnou všech masáží. Šivago, její zakladatel, byl doktorem samotného Buddhy. V Thajských klášterech si ji mniši předávají z generace na generaci. Když onemocní Thajský král, masírují ho téměř desítky hodin, aby se uzdravil. Thajská terapie je spojením meditace, indické jógy a akupresury.

Thajské terapie jdou ještě hlouběji, vrací se k původnímu učení Dr. Šivága, doktora Buddhy. V Evropě je téměř nenajdete, v Thajsku ji najdete často i pod názvem Thai Medical Therapy, thai yoga.

    

Terapeuté: Renata Ptáčníková a Jan Dvořák

Thajské terapie se Renata a Jan učí u nejvyššího učitele Thai Therapy, Picheta v Chiang Mai v Thajsku. Jeho učení mnohonásobně převyšuje vše, co na jógové a masérské úrovni může terapeut předat klientům. Druhým učitelem je Papá Nikolaos (GR), u kterého studuje Renata už 13. rokem, a je rovněž žákem, nyní spoluučitelm u Picheta. Thajské terapie umí odstranit bloky na fyzické i psychické úrovni, samozřejmě ne za jednu terapii. Záleží také na stáří klienta a jeho péči o tělo i duši, o sebe, výživu a stáří zranění nebo délce problému, se kterým přišel. Dalo by se říci, že thajské terapie umí odblokovat tělo, odstraňují:

  • fyzické toxiny
  • mentální toxiny
  • emoční toxiny
  • (částečně ty karmické)

        

Thajské terapie probíhají na velkém futonu z pohanky, v oblečení klienta bez použití oleje. Na proces se můžete připravit lehkým jídlem a vzít si s sebou pohodlné legíny, tepláky a tričko. Po terapii doporučujeme pít tři litry teplé vody tentýž den, i dva následující. 

Thajské terapie / thajská jóga je silná buddhistická technika, jak zbavit tělo toxinů. Dalo by se říct, že nahlížení na jakoukoliv nemoc je u thajských terapeutů jako na toxiny. 

          

          

Na Thajské Terapie je třeba tak trochu "dospět", cítit nebo pochopit, jak fungují energetické a fyzické zákonitosti těla a otevřít se. Zbaví vás některých chronických onemocnění, odblokuje bloky fyzické i emoční, detoxikuje a nastartuje samoozdravné procesy v těle. Thajské Terapie nejsou relaxační, protože vytlačováním bloků z těla trochu bolí. Ráda lidem doporučuju trénažery, a ukazuju jim, jak se masírovat doma, protože každý by si měl umět pomoct i sám.

S čím vám mohou pomoci?

Energetické linie SEN jsou neviditelné a nedají se anatomicky prokázat. Vytvářejí "druhou kůži" obalující tělo fyzické. Doteky, protahováním a akupresurou jednotlivých bodů se vytlačuje z těla negativní energie a bloky, které jsou na počátku emočního charakteru. Ty se v těle projeví jako fyzické usazeniny nebo svalové či tukové bouličky, Mají za následek zablokování energie a někdy onemocnění. Možná vám bude připadat paradox, že i jogíni je mají. Často se stává, že po terapii negativní energie odchází i ve formě vyplavených emocí i hlenu, a je velmi dobré po masáži nejméně hodinu odpočívat a pít hodně čisté vody. Terapie probíhá na futonu v pohodlném oblečení. Může vám pomoci s:

* Bolesti zad a svalstva
* Pracovní nebo osobní zátěž, stres, nemožnost účinně relaxovat
* Atletické sporty, tanec, fyzická námaha
* Regenerace, rehabilitace
* Psychosomatická onemocnění

Léčebné použití thajské masáže se neomezuje jen na pohybový systém. Výborné efekty jsou u bolestí zad a hlavy, vyčerpání, stresových poruch a psychosomatických obtíží. Dobré efekty má i na panické poruchy a únavový syndrom.

Pro koho nejsou určeny?

Thajská masáž není vhodná pro čerstvé poúrazové stavy, pacienty s osteoporózou a křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, poruchou srážlivosti (jen opatrně), těhotenství. Opatrnost a určitá omezení sestavy jsou nutná u oběhových onemocnění.

Ceník

Thajské Terapie 1 h (konzultace, Thajská Terapie a Reiki)                                1600 Kč
Reiki terapie                                                                                                                  400 Kč