Workshopy pro lokální obchodníky

Smyslem této iniciativy je nastartovat a vybudovat komunitu místních obchodníků, kteří budou v budoucnu fungovat jako doplňující se ekosystém. První tento projekt jsme realizovali společně s ÚMOB Poruba pro místní podnikatele, nyní pracujeme na rozjezdu obdobných aktivit také v našem domovském obvodu, na Jihu.

Inspirací jsou nám zahraniční města jako třeba Brusel, Paříž, Amsterodam, či přímořské oblasti, kde lidé najdou na jednom místě křupavé pečivo, koupí ovoce a zeleninu, k tomu domácí klobásky, občerství se v restauraci, posedí s přáteli v kavárně. Lokální obchodníci a služby jsou tím, co dává městským částem život.

Komunita se samozřejmě buduje roky, ale je možné její start podpořit a spojit lidi, kteří jsou schopni spolupracovat, vzájemně si pomoci, dát si zpětnou vazbu,

„Nápad začít se zajímat o potřeby drobných podnikatelů jsme měli na jaře letošního roku. Záměrem našeho projektu Obchodníci v Porubě je připomenout zapomenuté a někdy netušené výhody nákupu v drobných prodejnách. Nechtěli jsme jen setkání, kde probereme řadu věcí, ale nic se nestane, chtěli jsme nabídnout něco užitečného. Napadlo nás zajet do coworkingového centra Viva v Hrabůvce a inspirovat se, jak a co dělají pro podnikatele tam. Nápadem, který vzešel z tohoto setkání, byly praktické workshopy na konkrétní témata z dotazníků." doplňuje Zuzka Kotyzová z ÚMOB Poruba.

Smyslem je také propojit dohromady veřejný, komerční a neziskový sektor, například ve formě společných komunitních akcí pro veřejnost (Zažít Ostravu Jinak atp.)

Ověřovací pilot proběhl v roce 2014 s Úmob Poruba, kde jsme společně nejdříve zorganizovali setkání lokálních podnikatelů se zástupci města a diskutovali o jejich potřebách, přáních či problémech. Bylo skvělé mít příležitost navázat osobní kontakty a otevřeně se bavit o připravované sérii workshopů pro Obchodníky v Porubě, o možnostech spolupráce na různých akcích pro veřejnost, sjednocení reklamních ploch atp.

Více informací z přvního setkání si můžete přečíst v tomto článku na HR kavárně: http://www.hrkavarna.cz/stale-rubriky/spolecnost-a-trendy/ulice-jako-spolupracujici-podnikatelska-komunita-pribeh-obchodniku-vporube/ 

Workshop pro lokální obchodníky na Jihu: Kvality dobrého obchodníka

Workshop pro lokální obchodníky na Jihu: Kvality dobrého obchodníka

Máte obchod, nabízíte službu, jste živnostník a nebo i zajímavé místo v Ostravě Jih? Viva Ostrava s vámi bude tvořit komunitu lokálních obchodníků z Hrabůvky, Zábřehu, Jihu, Bělského Lesa a okolí.…

Více informací